Kovane pločice rezultat su proizvodnog procesa koji se primenjuje za njihovu izradu. Proces počinje zagrevanjem zlatnog materijala u posebnim pećima dok se ne pretvori u rastopljenu masu. Tokom procesa zagrevanja sve neželjene nečistoće u rastopljenoj masi se uklanjaju dok ne ostane samo rastopljeno zlato visoke čistoće, koja se najčešće kreće oko 99,99%. Rastopljeno zlato se zatim sipa u kalupe, obično u obliku velikih ploča, gde se hladi i steže. Čvrsto zlato se zatim ubacuje u mlin koji valja zlato u ploče ujednačene dimenzije. Nakon toga se čvrsto zlato ubacuje u presu koja seče i izbacuje neobrađene pločice iz zlatnih ploča. Sledeći korak uključuje vaganje svake još neobrađene zlatne pločice kako bi se obezbedila tačna gramaža: pločice koje prođu ovaj test se zatim poliraju kako bi dobile sjajnu površinu. Poslednja faza uključuje proces kovanja, gde se zlatna neobrađena pločica ubacuje u presu za kovanje koja pritiska šablon velikom snagom kako bi se preneo dizajn sa šablona na neobrađenu zlatnu pločicu. Rezultat procesa su kovane pločice. Tako dobijena zlatna pločica se zatim pregleda pre hermetičkog zatvaranja u providno zaštitno pakovanje, koje je ujedno i zaštita od neovlašćenog korišćenja.
Argor-Heraeus je jedna od najvećih Švajcarskih i svetskih rafinerija plemenitih metala. Argor-Heraeus se nalazi u blizini granice sa Italijom, kao i blizini lokacija druge dve gigantnske rafinerije plemenitih metala u Švajcarskoj – Valcambi i PAMP. Ova rafinerija je u zajedničkom vlasništvu Austrijske kovnice novca, Nemačke grupe za industriju i plemenite metale Heraeus, Nemačke komercijalne banke Commerzbank i menadžmenta Argor-Heraeus.
Argor-Heraeus krči svoj put od osnivanja rafinerije Argor SA 1951. godine u Kjasu u Švajcarskom kantonu Tičino. Argor-Heraeus grupa zapošljava oko 320 ljudi. Sedište grupe i rafinerija plemenitih metala nalaze se u Mendriziju, Švajcarska.
Rafinerija Argor-Heraeus u Mendriziju prerađuje i rafinira zlato, srebro, platinu i paladijum iz ruda, rashodovanih/recikliranih izvora i takođe transformiše velike u manje poluge. Rafinerija prerađuje zlato do 99.99% i 99.999% čistoće, srebro do 99.9%, platinu i paladijum do 99.95% čistoće. Argor-Heraeus ima bazu klijenata iz preko 50 zemalja, uključujući rudarske kompanije, trgovačke kuće, centralne i komercijalne banke, kovnice novca, kompanije za nakit i satove i industrijske potrošače.
Prema izveštaju o korporativnoj odgovornosti za 2014. godinu, rafinerija Argor-Heraeus ima godišnji kapacitet za preradu zlata od 350-400 tona. Kao i sve Švajcarske rafinerije plemenitih metala, licencirani procenitelji (essayeurs jurés) akreditovani od strane Švajcarske centralne kancelarije za kontrolu plemenitih metala, sarađuju sa rafinerijom Argor-Heraeus kako bi osigurali da plemeniti metali koji izlaze iz rafinerije zadovoljavaju stroge standarde kvaliteta koje je utvrdila Kancelarija za kontrolu plemenitih metala.
Argor-Heraeus je jedna od samo pet rafinerija koje su članice žirija za održavanje kvaliteta Londonske asocijacije tržišta poluga (LBMA), koje pomažu LBMA u održavanju standarda po pitanju kvaliteta svih rafinerija članica ove asocijacije širom sveta. Argor-Heraeus je takođe punopravni član LBMA. Veleprodaja Argor-Heraeus zlatnih poluga je akreditovana kao dobra isporuka od 1961. godine, dok su njihove srebrne poluge takođe akreditovane 1961,
Argor-Heraeus je takođe član “Association Suisse des Fabricants et Commerçants de Métaux Précieux” (ASFCMP), Švajcarskog udruženja proizvođača i trgovaca plemenitim metalima.
Tavex Grupa je zvanični trgovac Argor-Heraeusa od 2023. godine.